• Potápěčské masky pro děti

Potápěčské masky pro děti

Počet produktů: 12
Aktivní filtry

Dětské potápěčské masky a brýle – vytoužená atrakce každých prázdnin

Potápění je zejména pro děti jedna z nejpřitažlivějších vodních aktivit. Děti mohou i bez pokročilých dovedností při něm obdivovat svět pod vodní hladinou. S celoobličejovými maskami je dnes potápění a šnorchlování pro děti ještě lepší zážitek.


Jsou celoobličejové potápěcí masky pro děti bezpečné?

Ano. Děti je mohou používat bez problémů. Když budete na pláži, určitě zajistěte, aby vaše děti, podobně jako u tradičního potápění se šnorchlem, byly vždy pod dohledem dospělé osoby. Výhodou celoobličejových masek je to, že jsou v nich děti na rozdíl od tradičních brýlí se šnorchlem lépe viditelné z dálky, a proto je nepřehlédnete.


Od kolika let může dítě používat celoobličejovou masku?

Od 4 let. Důležité je, aby dětský obličej byl dostatečně velký. To si můžete zjistit z jednoduché tabulky velikostí, která se nachází u každého výrobku pro děti, který nabízíme.


Může dítě používat celoobličejovou masku pro dospělé?

To závisí na jeho věku. Pro malé děti jsou určené dětské masky. U náctiletých dětí s větším obličejem pak přicházejí v úvahu potápěcí masky, kterou jsou určené dospělým. V obou případech musíte před nákupem změřit obličej a hodnoty srovnat s údaji v tabulce velikostí, která se nachází v popisu u každé z potápěčských masek. Výběr správné velikosti je u celoobličejové masky zásadní, protože jen tak bude maska dobře těsnit a její zorník se nebude mlžit.


Jsou celoobličejové masky pro děti bezpečnější než tradiční potápěčské masky se šnorchlem?

Bezpečné jsou oba typy masek. Pokud dítě nemělo problém s používáním potápěčských brýlí se šnorchlem, pak zvládne nosit i celoobličejovou masku a bude mu v ní lépe. Tento typ masek má jednu vlastnost, díky níž je o trochu bezpečnější než tradiční potápěčské masky. Máme na mysli konstrukci šnorchlu, která má záklopku proti průniku vody při ponoření. Samostatné šnorchly tuto pojistku nemusejí mít vždy, proto je při nákupu tradičních potápěčských brýlí pro dítě vhodné věnovat této vlastnosti pozornost.


Proč je celoobličejová potápěčská maska pro děti lepší než tradiční brýle se šnorchlem?

Celoobličejová maska je dalším krokem ve vývoji tradičních potápěčských brýlí. Umožňuje snadnější dýchání, a proto je pohodlnější. Níže najdete srovnání klíčových vlastností, kterými se navzájem od sebe liší.

Snadnější dýchání

Stavba celoobličejové potápěcí masky umožňuje dítěti dýchat ústy i nosem, a proto se při ponoření budou cítit přirozeněji a pohodlněji než v tradiční masce. Je to užitečné zejména pro děti, které si nemohou úplně zvyknout na jiný typ dýchání než na pevnině. U tradičních potápěčských brýlí a masek se totiž dýchá výhradně ústy a nadechovat se nosem zde není možné. Dítě v celoobličejové masce může dýchat libovolným způsobem, tedy přesně tak, jako na souši.

Bez bolesti čelisti nebo zubů

Děti v tradičních potápěčských brýlích nebo masce si po delším pobytu ve vodě stěžují na bolest čelisti nebo zubů, ve kterých drží šnorchl. Celoobličejová maska oproti tomu představuje pohodlnější řešení, protože od dítěte nevyžaduje, aby neustále drželo šnorchl v ústech.

Záklopka proti průniku vody do šnorchlu

Při potápění nebo šnorchlování v tradiční masce může někdy do šnorchlu proniknout voda. Často k tomu dochází během plavání v mořských vlnách. Je to nepříjemná věc, protože tak navíc existuje riziko, že plavec vodu ze šnorchlu vdechne.

Celoobličejové masky jsou opatřené záklopkou v podobě těsnícího plováku, který zabraňuje průniku vody do šnorchlu, a proto se voda při ponoření pod vodu do masky nedostane. Není to problém, ani pokud se do masky dostane trocha vody (například kvůli vlnám), protože celoobličejová maska má dole větší prostor než tradiční potápěčské brýle. Nashromážděnou vodu lze navíc kdykoliv vyfouknout výdechovým ventilem. Funguje to na stejném principu jako u výdechového ventilu v tradičním šnorchlu – vydechnutím vzduchu se ventil otevře a vypustí z masky vodu ven.

Pro děti je potápění a šnorchlování v celoobličejové masce a s tímto řešením bezpečnější.

Menší mlžení skla

Během pokusu o vydechnutí vzduchu nosem dojde u tradiční masky se šnorchlem k zamlžení zorníku. Celoobličejová maska umožňuje dýchání nejen ústy, ale i nosem a v obou případech se zorník masky nemlží. Vaše děti se v takové masce mohou snadno a neomezeně potápět, aniž by ji museli sundávat a čistit její zamlžené sklo.

Delší šnorchl

Moc dobře víme, že děti mají hodně energie a dokáží ve vodě strávit celé dny. Jinak je tomu u dospělých. Tím, že má maska delší šnorchl, je na děti během potápění nebo šnorchlování lépe vidět, a proto si jich budete moci lépe všimnout i z větší vzdálenosti.

Skvělý, neopakovatelný vzhled masky

Děti milují věci, které jsou barevné a vzhledově zajímavé. Potápěcí masky pro děti jsou navržené právě tímto způsobem. Tyto výrobky nemusejí být pouze barevné, ale existují také modely, které mají atraktivní zvířecí motivy. Příkladem jsou masky z řady Beon Kids, mezi nimiž najdete motiv hrocha nebo dinosaura.


Nejlepší potápěčské masky pro děti

Dnes na trhu naleznete masky různé kvality. Část z nich může být vyrobená z materiálů, které mohou obsahovat stopy toxických látek. Naše masky značky Beon z řady Kids jsou vyrobené z kvalitních materiálů, které jsou šetrné k životnímu prostředí a biologicky rozložitelné. Především jsou však bezpečné pro děti a šetrné k jejich pokožce.

Musíte však vědět, že ani ta nejlepší potápěcí maska nebude plnit svůj účel, pokud si zvolíte její špatnou velikost. Proto se při výběru masky ujistěte, zda jste si zvolili tu správnou. Jestliže se při výběru velikosti spletete, můžete ji samozřejmě vyměnit za správnou velikost.